Tesla elektrikli araçlarıyla yapılan tasarrufu göstermek için araç navigasyon sistemini webe taşıdı

Elon Musk‘ın kurucusu olduğu yeni cins otomobil markası Tesla‘nın her geçen gün tip deneyiminde yeni bir yeniliğe imza attığına şahit oluyoruz.

Tesla, daha önce vasıta içi navigasyon sisteminde bulunan gezi planlayıcıyı web ortamına taşıdığını duyurdu. “Go Anywhere” isimli platformda  Tesla kullanıcılarına birden artı bütün şarj gerektiren rotaları planlamaları için Superchargers ağlarını harita üzerinde bulmalarına muavin oluyor.

Google Haritalar üstünde oluşturulan platformda kullanıcılar  listede olan Tesla vasıta modelini seçebiliyorlar. Arkasında gelmek istedikleri adresi yazarak, rotalarında araçlarını sorumluluk edebilecek Superchargers istasyonlarını görebiliyorlar. Sistem, böylelikle sayıca eksik olan elektrikli araç şarj istasyonlarının planlı bir şekilde bulunmasında büyük katkı sağlıyor.

Platfromda, öte taraftan sürücünün Tesla’sı ile benzinli bir araca göre ne değin tasarruf yaptığına yönelik bilgi de yer alıyor. Platformun, Tesla sahibi olmayan ziyaretçilerin ilgisini sürüklemek için de tasarlandığını söylememiz mümkün. Zira site, deneme sürüşü yapmaları için ziyaretçilerini cesaretlendiriyor. Yine potansiyel Tesla sahiplerine, Tesla’nın sorumluluk istasyon ağını göstererek, markaya olan güveni arttırıyor.

“Go Anywhere”in şimdilik Türkiye’de faal olmadığı bilgisini paylaşalım. Ama vasıta modellerine taramak, nitelik ABD ve Avrupa ülkelerinde rota vermek isterseniz linke buradan ulaşabilirsiniz. sırası gelmişken belirtelim kişinin yapacağı tasarruf bilgisi konusunda Avrupa haritasında euro yok de dolar göstermesini Tesla’nın epeyce basit bir noktayı kaçırması olarak nitelendirebiliriz.

News Reporter

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir