Reis-i Cumhur’dan Kritik Yorumlama!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının satır başları şu şekilde;

Suriye ve Irak’ta koşul giderek teftiş altına giriyor. ABD ile hassasiyetlerimize saygı gösterilmesi kaydıyla beraber çalışmaktan memnuniyet duyarız.

Türkiye olarak İslam İşbirliği Teşkilatı’nı (İİT) harekete geçirerek Kudüs hakkında tavrımızı net bir şekilde gösterdik. BM Güvenlik Konseyi, ABD’nin vetosu üstüne bu konuda bir karar veremezdi. Biz dünya 5’ten büyüktür derken tam da bu durumdan bahsediyorduk. Buradan bir kere daha hatırlatıyoruz fakat dünya 5’ten büyüktür. Hele hele 1’den hayli hayli büyüktür. 196 defa büyüktür.

TEHDIT ÇALIŞMALARINA GİRİŞTİ

Çekimser davranan ya da katılmayanların da yeri büyük ihtimalle 128’in tarafıdır. Bizim son belli başlı dek tespitimiz 160 ile 190 arası kabul oyunun çıkacağı yönündeydi. Fakat Beyaz Saray telefonun başına geçti, oradan tek tek korkutma çağrıları yaptı. İnsanoğlunun hele hele devletlerin demokratik iradeleri ne zamandan beri paralarla satın almıyor. Demokrasi iradelerin satın alındığı bir anlama, bir sistem, bir rejim değildir.

Böyle düşünenler varsa onlar da dersini almaya mahkumdur. Şahsım ve milletim namına bu ülkelere özellikle şükranlarımı iletiyorum. Bu şekilde Amerika’nın attığı adımın hukuksuzluğu, yasal görülmediği BM göre da ortaya konulmuştur. Temenni ederim ki, ABD düşünür, seslenmek ama bu ülkeler hiçbir vakit Kudüs’e gelmeyecek, yanlış adımdan geri dönmekte fayda var kararı, Trump yönetiminin içten iradesidir. Zulümle abad olunmaz.

TRUMP’IN SESSİZLİĞİ!

14-15 yaşındaki bu çocuğa eli silahlı her türlü teçhizatla birlikte. İnsaf edin be. Bu terörün bir örneği yok mi? Sayın Trump niçin bunlara sessiz duruyorsunuz. Bu bir mazlumdur, bu bir terörist değildir. Bu tavrı ortaya koyan İsrail askeri de burada teröristtir. Annesini kucağında bir yavru. Anne yavrusuna sarılıyor. Geliyor, dipçikle ona saldırıyor. Nerede bayan hakları savunucuları, neredesiniz, niçin bağırmıyorsunuz? İşlerine gelmez… Çünkü bunlar nokta nokta tek millettir.

CHP’NİN SES KAYDI!

CHP’nin grup başkanvekili bir şeyler anlatmış. Şöyle bir dinleyelim. (CHP’li Engin Altay’ın, “Bizim bu hükümeti alkışlayacak halimiz değil” sözleri) Adam şirketin söylüyor, secaat talep ederken. Benim milletim bu kadar güzellikler yapılırken onu kötüleyene beğeni miktar mı? Bu ahali o yüzden sizi iktidara getirmiyor. Akıllanın, akıllanın! İşte Türkiye’deki belli başlı hıyanet, asıl muhalefet bu. Türkiye’deki en büyük bezginlik bu muhalefet problemi.

News Reporter

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir