Kişisel Blog Sahibi Olmanın Artıları Nelerdir?

Kişisel bir blogunuz var mı? Eğer yanıtınız hayır ise, “siz de kendinize bir blog açmayı düşünüyor musunuz?” diye soralım. Hâlâ daha başlamadıysanız hemen bir yerinden başlayarak ilk adımınızı atın. İlla çok profesyonel, çok kusursuz bir şey yapmam gerekiyor diye de endişelenmeyin. Sadece kendiniz olun, zira bu adı üstünde şahsi blog!

Biraz heyecanlı bir giriş yaptıktan sonra yazımızın konusuna da yavaş yavaş girelim. Evet, gerçek hayatımızla internet yaşamımız ortak biçimde ilerliyor. Günümüzde her imkân önümüze getirilirken bu imkânlardan yararlanmayı da bilmek lazım. Eğer siz de henüz şahsi bir bloga sahip olmadıysanız sizler için sıraladığımız üstünlüklerina kesinlikle bir göz gezdirip öyle karar vermeli ve güzelunuza giderse siz de vakit kaybetmeden başlamalısınız.

Kişisel blog sahibi olmak bizlere neler katar, bunu birazdan maddeler durumunda sıralayacağız yalnız önce bir şey daha belirtmek lazım. Bir blog, hem bedava hem de çok basit biçimde elde edilebiliyor. Blogger gibi bedava blog servisleri vasıtası ile bir bloga sahip olmak kadar yönetimi, düzenlenmesi ve içeriklerin yayınlanması da bir o kadar basit. Yani korkacak, endişelenecek bir şey yok.

O halde listemize başlayalım. İşte şahsi blogların, yazarlarına kazandırabildiği belli başlı maddeler:


⇒Kişisel blog yazarı, en başında internette “erişilebilir” olur. Bu kelimeyi çoğu yazımızda üzerine basarak vurguluyoruz ve yalnızca kişiler için değil firmalar için de önemine değiniyoruz. Kendinize ait bir blogunuz olduğu zaman, en kolayinden sizi Google’da arayan kişiler direk olarak o bloga erişebilir. Sizin hakkınızda bilgi edinebilir, yazılarınızı okuyabilir, iletişim bilgilerinizden size erişebilir.
⇒Blog yazarları, yazılarına bağlı olarak belli bir okuyucu kitlesine sahip olabilir.
⇒Kişisel blog yazarları, sitesine yazdıkları ya da yazacakları hususları ilaveten araştırmaya devam eder. Bloglar, yazmaya yönelttikleri için yazma talebiyle beraber araştırma duygusu da gelir. Araştırmak, yeni şeylerin öğrenilmesi ile devam eder. Yazarlar, blogları vasıtası ile kendilerini daha da geliştirirler.
⇒Kişisel bloglar vasıtası ile yazarlar kendi kanaatlerini dile getirebilirler. Gündemde ortaya çıkan konular ile ilgili, ilgilendikleri ya da bilgili oldukları konular ile ilgili yazarlar ve bu yolla kendi bakış açılarını da internet ortamına aktarmış ollinkar.
⇒Kişisel blog sahibi olarak, internetteki bilgi birikimine sizin de katkınız olabilir. İnternette bilgiye erişim talebi çok fazla, bilgileri çok fazla oranda kullanıyoruz. Ancak üretim bunlara kıykatiyen çok az. Siz de şahsi blogunuzu kullanarak bu üretime katkıda bulunabilirsiniz. Bilginiz olan konularda yazılar yayınlayarak insanların yararlanabileceği kaynaklar oluşturabilirsiniz.

News Reporter

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir