Kara Turp ve Bal ile Öksürüğe SON !
Sonbahar ve kış aylarında hava şartlarının ağırlaşması nedeniyle birçok kişi soğuk algınlığı ve Grip hastalığa yakalanırken akabinde uzun süren öksürükle mücadele etmektedir.  Başta çocuklar olmak üzere öksürük her geçen gün artmakta ve özellikle çocuklarınız da burun tıkanıklığına neden olarak uyku problemleri de doğurmaktadır. Öksürüğün ilerlemesi bronşit ve benzeri hastalıkların ortaya çıkması gibi sonuçlar doğuracağından çocuklarınızda ve sizlerde ciddi derecede öksürük meydana geldiği zaman bu konuda özenle davranmalı ve kullandığınız ilaçları destek olarak muhakkak doğal yollarla da tedavi uygulamalısınız. Kara turp ile öksürüğü sonlandırın ve çocuklarınızda hızlı iyileşmeyi gözlemleyin.
Bu tedavinin uygulanabilmesi için yapılması gereken bir kürdan yardımıyla baştan aşağıya turpu delmek ve bu delikten bal ekleyerek turpun suyu ile birlikte balın bardağa sızmasını beklemek. Sizler birkaç gün bal sızdırma işlemini tekrarlayın ve oluşan karışımı çocuklarınıza aç karnına bir çay kaşığı ile içirin. İnanın öksürük uygulamanın ardından bir kaç gün içinde kesilecek ve çocuğunuz antibiyotik ve diğer ilaçlara maruz kalmadan öksürükten kurtulacak.
Kış aylarında çocuklarınızın uzun süre hasta kalmamalarını sağlamak için dirençlerini yükseltmek gerekmektedir. Bu da ancak sağlıklı ve dengeli beslenme ile sağlanabilirken bunların yanında ek olarak çocuklara bol vitaminli sebze ve meyveler yedirilmelidir. Turp ve bal ile öksürüğü sonlandırın ve bu işlemi bir kez uygulayıp sonuç aldıktan sonra çocuğunuz her hastalandığında muhakkak yapmak isteyeceksiniz ve çocuğunuzu ilaçlara maruz kalmadan iyileşmesini sağlayacaksınız.
öksürük nasıl durur
Bal bilindiği gibi tek başına tüketildiğinde de insan sağlığı için oldukça önemlidir besindir ve çeşitli kürler hazırlayarak içlerine bal ilave etmek bu kürlerin daha verimli ve etkili olmasını sağlamaktadır. Yine kış aylarında öksürük tedavisinde rahatlıkla kullanabileceğiniz ve kolayca uygulayacağınız limon bal ve ılık su karışımı ile çocuklarınızı ve sizleri öksürükten kurtulacak daha dinamik ve zinde kalacaksınız. Bu karışımı özellikle aç karnına günde 3 veya 4 kaşık kadar belirli aralıklarla çocuğunuza içirerek onun sağlığına kavuşmasını sağlayacaksınız. Yetişkinlerde ise bu karışım tek seferde aç karnına alınabilir. Ayrıca sizler hala şekerli çay içme alışkanlığını bırakmadıysanız özellikle bu dönemde şeker yerine ılık çayınıza bal ekleyerek tüketin böylece hastalıklardan korunun. Normal siyah çay yerine Ihlamur ve Ada çayı gibi bitkisel çaylar içmek yine bu dönemde sizleri zinde tutacak içeceklerden olacaktır. Vücut direncini oldukça düşüren soğuk algınlığı, nezle ve grip sonbahar ve kış aylarında sıkça karşılaştığımız rahatsızlıklardandır. Bu nedenle bu aylarda vücudunuzun ihtiyacını önemseyerek beslenmeli vücut direncimizi yükseltecek besinleri bolca tüketmeliyiz. Kış aylarının gelmesiyle C vitamini deposu olan Mandalina, Portakal ve Greyfurt gibi meyveleri vücudumuzun ihtiyacını karşılayacak kadar tüketmeli ve gerektiğinde vitamin takviyesi yapmalısınız sağlıklı bir yaşam istiyor iseniz bedeninizi sağlıklı tutmalısınız.
öksürüğe son verme
News Reporter

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir