Huawei P8 Lite Fiyatı Özellikleri ve Detaylı Analiz

Ekran

Huawei P8 Lite ekran

Huawei P8 Lite, 5.2 inç Full HD ekran yerine 5 inç HD ekran kullanıyor. Burada kullanılan ekran epeyce bariz ve 1280 x720 piksel çözünürlük değeri de tatmin edici. P8 ile ast yanlamasına geldiğinde ise ekranların kaliteleri derhal belirlenmiş oluyor.

Ekran kalitesi P8’i aratıyor
Huawei P8 Lite

Huawei P8, çok daha iyi bir parlaklık ve kontrast değerine sahip. Beyaz gerçekte beyaz ve siyah da siyah olarak yansıyor. P8 Lite’da bu şart azıcık bambaşka. Ürünü hafif eğik tuttuğunuzda beyaz rengin hafifçe kemik rengine kaçtığı görülüyor. Aynı bir şart siyah renk için de geçerli. Siyah, hafif bir gri tonlamaya sahip.

Teknik özellikleri
Huawei P8 Lite özellikleri
Huawei P8 Lite, sekiz çekirdekli ARM Cortex A53 işlemcisini kullanıyor. 1.2 GHz hızında çalışan bu işlemci iyi bir performans sergiliyor. P8 her ne değin 4 x 2 GHz ve 4 x 1.5 GHz gücünde bir işlemci kullansa da, P8 Lite performansta ondan geri kalmadığını söylemeliyiz.

Isınmıyor, süratli açılıyor
Huawei P8 Lite
Az Kalsın ısınmayan P8 Lite, uygulamaları gayet seri açıyor ve menüler aralarında takılmadan geçiyor. Kullanılan Parasal 450 MP grafik yongası ise birçok oyunu sorunsuzca açıyor. 2 GByte bellek bu ürün için tatmin edici. 16 GByte kapasite ise Micro SD kart yuvası bir uçtan bir uca arttırılabiliyor.

SIM yuvası
Huawei P8 Lite
Üründe beğendiğimiz bir nitelik, ayrıca Micro hem de Nano elde etmek üzere iki adet SIM yuvasına sahip olması. MicroSD kart yuvasına ikinci SIM kartı yerleştirebiliyorsunuz. Böyle bir durumda MicroSD kart yuvası iptal olarak SIM ile dolmuş oluyor.

Kamera
Huawei P8 Lite kamera
Huawei P8 Lite, tıpkı P8 gibi arka tarafta 13 MP’lik bir kameraya sahip. Bu kamera ortalamanın üzerindeki performansı ile bizi mutlu etti. Resim çekerken renk dağılımının başarılı olması ve bununla beraber bariz fotoğraflar çekebilmesi önemli bir fazla. Loş ortamlarda hafif bir zayıflık göstermesini ise sıradan karşıladık. Genel performansa geldiğimizde , kamera performansının ortalamanın üstünde olduğunu ve birçok ürünü geride bıraktığını söylemeliyiz. Benzer bir koşul 5 MP’lik ön kamera için de söylenebilir. Bir Selfie ustası olan 8 MP ön kameralı P8 dek olmazsa da, P8 Lite’in ön kamerası gayet başarılı.

Pil Kullanımı

Huawei P8 Lite pil kullanım
Huawei P8 Lite, 2600 mAh yerine 2200 mAh’lik pil kullanıyor. Yoğun kullanımda yaklaşık 10 saat çalışan bu ürün, P8 ile kıyasla 2 saat daha eksik çalışıyor. Üründe beğenmediğimiz bir özellik, arkadaki kapağının sökülmemesi ve bundan dolayı da pilin değiştirilememesi.

Özetle…
Huawei P8 Lite fiyat
Uzun lafın kısası. P8 Lite, fazla daha yerinde fiyatlı bir telefon. Ama Huawei , bu fiyat farkını teçhizat birleşenlerinde çok ciddi bir şekilde yansıtmış durumda. Hem P8’in işçiliği fazla daha iyi, daha uzun bir batarya ömrüne sahip ve daha hoş fotoğraflar çekiyor. gerçi bu P8 Lite’in kötü bir telefon olduğu anlamına gelmiyor. İsmi ayrı olsaydı, bu ürüne olan beklentiler de bambaşka olurdu.

Huawei, P8 ailesi ile üst segment zeki telefon pazarında söz sahibi olmak istiyor. Koşul böyle olunca da rakiplerini, özellikle uygun fiyatı ile vurmak istiyor.

Huawei P8 Lite artıları
-Zinde performans
-Başarılı kamera performansı

Huawei P8 Lite eksileri
-Fena pil performansı
-Çerçeveler daha ince olabilirdi
-Vahşi tasarım

Huawei P8 Lite fiyatı ve teknik özellikleri
Ekran: 5 inç HD IPS LCD ekran
Kalınlık/ Önem:  7.7 mm / 131 gram
İşlemci: HiSilicon Kirin 620 
Grafik İşlemci: Mali 450MP4
RAM: 2 GB
Depolama: 16 GB (microSD kart ile 128 GB)
İşletim Sistemi: Android 5.0.2 Lollipop
Belli Başlı Kamera: 13 Megapiksel
Ön Kamera: 5 Megapiksel 
Batarya: 2200 mAh

Fiyat: 1099-1199 TL

News Reporter

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir