General Mobile 4G İncelemesi, Özellikleri ve Fiyatı

Kısaca: Telefon ergonomik tasarımıyla, ne küçük ne büyük diyebileceğimiz ekranıyla ve 4g’yi desteklemesiyle kullanılarına ayrıcalık tanıyor. General mobile markasının ürettiği bu cihaz yerinde fiyatı ve getirdiği özelliklerle iyi bir istek fark etti. Fiyatı :700 TL civarında satışa sunuluyor.

Kimler Satın Almalı
İyi fiyata telefon almak isteyenler için ideal diyebiliriz. Merak edilen 4G teknolojisini beraberinde getiren telefon hakkındaki yorumlar, ağırlıklı olarak 4g’yi bekleyerek göreceğiz şeklinde oluyor. Sade ve belirlenmiş çizgilerden oluşan cihazı tabiki bir takım testler ve raporlamalar ile size sunmaya çalıştık. Hadi gelin birlikte inceleyelim.

Cilt detayları
General Mobile 4G deri
Bu aralar telefon imalatçı firmalar aralarında fiyat konusunda ciddi bir rekabet oluştu. Fiyatın yanı sıra performans ve kullanışlılık konusunda da önemli bir rekabet aldı başını gidiyor. Hem performans, keza de fiyat bakımından en iyi telefonlardan biri olan 4G, cilt arka kapak detayıyla şık görünümüyle de dikkat çekiyor.

Cihaz kalınlık olarak 9.3 milimetre, siklet olarak da;135 gr.
Deri tasarımlı arka kapak yerinden sökülebiliyor. Söktüğümüzde pil, sim yuvası ve SD kart takılan birim ile karşılaşıyoruz.

Telefonun etrafı son meydana çıkan telefonlarda fazla rastladığımız çelik çerçeve ile donatılmış. En üst kısımda kulaklık jak girişini, alt kısımda da Usb soketi takılan bir bölüm görüyoruz. Sağ kısımda da volum -+ ve power düğmelerini görüyoruz.

Arkadaki kapağı çıkartılabilen General Mobile 4G, burada bizlere çıkartılabilir bir pil, SIM kart ve microSD kart slotu sunuyor. Telefonun çevresinde tekrar son zamanlarda çok sık karşılaştığımız metalik çerçeveyi görüyoruz. Üstteki kenarda bir kulaklık, alt kenarda ise microUSB noktaları bulunuyor. Tekrar hoparlörler de daha alçak kısma konumlanmış. Telefon sağ kenarında ise güç ve ses butonları yer alıyor.

İşletim sistemi ve android sürümü
General Mobile 4G işletim sistemi
Türkiye’ deki ilk olarak android one kullanan aygıt olarak karşımıza general mobile 4G çıkıyor. Android one, kullanıcılarına kolay ve seri uygulama sağladığı gibi en aktüel android yazılımını içeriyor. Bu anlamda işletim sistemi güncelliğine siklet verenler için iyi bir inşa olarak değerlendiriyoruz.

Donanım ve Performans
General Mobile 4G donanım performans
Qualcomm Snapdragon-410 işlemci modelini kullanan 4G, 4 çekirdekli işlemci tipine sahip. İşlemci 1.2 Gigahertz olarak çalışıyor. Ram belleği 2 giga Byte ve hafızası 16 gb kapasiteli biçimde yapılmış. Grafik özelliği olarak çok iyi bir performans sonucu elde edemedik. Manâlı oyunları fazla baskı oynadık ve sorunlarla karşılaştık. Ekran boyutu 5” ve ips tipinde olan telefon 720*1280p (Hd) çözünürlük elde edilebiliyor. Batarya ömrü 7 saate yakın olarak (sürekli kullanımda)

Telefonun testleri
General Mobile 4G antutu
General Mobile 4G cpu
General Mobile 4G 3d mark


Kamera yapısı ve özellikleri
General Mobile 4G kamera

Arka kamera 13m pixel, ön kamera selfie çekiminde düşük performans veren yapıda 5 M pixel çözünürlüklü olarak yapılmış. Video için çok verim alamasanızda 720p yani hd olarak video çekimi yapabileceğinizi söyleyebiliriz. Kamera yazılımıyla da beğendiğimiz telefon, fazla kolay bir kullanım sunuyor. Evet, arabirimde ince ayrıntı değil, hatta Ayarlar menüsü bile fazla kolay tutulmuş.

Menüde birkaç seçenek sunuluyor. Bunlar arasında panoramanın bulunması sevindirici. Diğer bir güzel detaysa Lens Bulanıklığı modu. Video noktasına gelecek olursak, telefonun arkadaki kamerası 1080p, ön kamerasıyla ise 720p video çekebildiğini söyleyelim. yine de sahne modları ; 4:3, 16:9 gibi değiştirildiğinde çözünürlük yükselebiliyor veya düşebiliyor.

Kameraya ağırlık verenler için Önerimiz, denemeden satın almamaları yönünde. Biz de bir kaç fotoğraf çektik ve bunları sizinle paylaşmak istedik.


News Reporter

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir