Galaxy A7 Özellikleri ve İncelemesi

Samsung’un şimdiye değin piyasaya sürdüğü tasarım bakımından iyi olan telefonlarından biri olup inceliğiyle dikkatimi çeken büyük ekran telefonunun özelliklerine defalarca birlikte yakından bakalım..

Daha önce Alpha ile öbür bir tasarım yolunda dışarı giden Samsung son olarak Galaxy S5 plastik kasanın ardından metal tasarımını kullanmış olarak karşımıza çıkıyor. Bu Samsung Galaxy S6’nın kasasının metal olacağına büyük bir ipucu olduğunu düşünüyorum. Bağlı bunu Barselona’daki Mobil Dünya Kongresinde görecez..

Samsung Galaxy A7, A3 ve A5‘e tarafından daha geniş bir çerçeve içinde olduğunu görüyoruz. Ekran kalitesi ve yonga gücünü geliştiren Samsung, Galaxy A7’nin ekranının 5 buçuk inç olmasına karar vermiş. Buna karşılık olarak Samsung Galaxy Note 4’te 5.7 inç ekran yer alıyor. Galaxy Alfa ise 5 buçuk inç ekrana sahip. Apple’ın büyük ekranlı telefonlarına karşı taraf olan Samsung’un A7 modeli için kart yuvası olduğunu anlayışlı olmak hoş. SIM kart yuvasını cihazın sağ tarafına taşıyan Samsung burda birazcık rakibine özenmiş.

Büyük ekranlı olmasına karşın elinizde sıcacık bir şekilde kullanabileceğiniz ince bir telefon. Hem Samsung’un yeni incisi olduğunu söylemekte fayda var çünkü ekranı SUPER AMOLED ile geliyor. A5 ve A3’ün ekranlarına 720p verilirken Samsung Galaxy A7’de piksellerin 1080‘e çıktığını görüyoruz. Diğerlerinden farklı ekran kalitesi ile gelen cihazın canlı ve net renkleri önplana çıkıyor.

Hem Galaxy A7, Snapdragon 615 yonga setini kullandığından kullanıcılarına tatmin edici şiddet sunduğundan belli olun. Kesinlikle bu konuda A5 ile karşılaştırılamaz. Çünkü A5’te Snapdragon 410 yer alıyor.

Samsung Galaxy A7 iç hafıza 2 GB ve oturmuş depolama epeyce değersiz. Neyse ancak 64 GB‘a dek kart yuvası doğru depolama alanını genişletebilirsiniz.

Samsung Galaxy A7 kamerasına gelelim.. Kamera denilince benim için akıcı sular duruyor. Sanırım resim çekmeyi fazlasıyla seviyorum. Benim gibi fotoğraf çekmeyi sevenler için yeterli bir kamerası bulunuyor. 13 MP kamerası ile ön plana meydana çıkan aygıt keza ön kapamağında 5 MP bir kamera bulunduruyor. Özçekim yaparken görüntüler oldukça bariz ve net çıkacaktır. Ultra geniş kamerası sayesinde iyi çekimler elde edebilirsiniz. Hem aygıt içerisinde işinize yarayacak özçekim özellikleri de yer alıyor. Diğer kamera fonksiyonlarına bakacak olursak odaklama için dokunmanız gerekiyor. bunun dışında yüz sezgi ve etiketleme bulunduruyor. Galaxy S5 gibi çıkıntısı değil LED Flaş ve hoparlör ile taraflı bir kapak görüyoruz..

Benim tarafımdan olan ilk izlenimleri kültürlü oldunuz. Peki sizde Samsung Galaxy A7 cihazı için açıklama yaparak bu hikayeye katkıda bulunmak istemez misiniz?

News Reporter

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir