Emekliye promosyon koşulları esnetildi!

Emekliye promosyon koşulları esnetildi!

Emekliye promosyon koşulları esnetildi!
Emekliyi yeni masraflar çıkararak zor durumda bırakan banka promosyonu koşulları değiştirildi. Bakanlığın açıklamasına göre daha önceden her emeklinin promosyon almak için iki otomatik ödeme vermesi şart koşuluyordu. Yeni getirilen düzenleme ile emekliler evliyse ve aynı bankadan maaş alıyorlarsa yalnızca birisinin, çiftin promosyon alması için iki otomatik ödeme talimatı vermesi yeterli olacak.
Emekli maaşı ödeyen bankalar, 2017 Mart ayı itibariyle promosyon ödemelerine başlayacak. 3 yıllık sözleşme karşılığı 11.5 milyon emekliye tek seferde 300 ila 450 TL arasında ek ödeme yapılacak.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, emekli maaşı ödeyen bankaların 2017 Mart ayı itibariyle promosyon ödemelerine başlayacağını, 3 yıllık sözleşme karşılığı 11.5 milyon emekliye tek seferde 300-450 TL aralığında ek ödeme yapılacağını belirtti.

SGK, 15 banka ve PTT ile emekliye promosyon ödemesi anlaşmaları imzalamıştı. İmzalanan anlaşmalara göre bankaların emeklilerin maaşlarını kendi hesaplarına taşıması karşılığında promosyon ödemesi yapacağı belirtilmişti.Bankalar promosyonda kartel mi oluşturuyor?Bankalar promosyonda kartel mi oluşturuyor?

Promosyon ödemesi yapacak olan bankalar, müşterilerinden kredi kartı almalarını ya da kredili mevduat hesabı (KMH) oluşturmalarını, ilaveten iki tane de otomatik ödeme talimatı vermesini istiyordu. Bakanlığın konuya dair yaptığı çalışmalar sonucunda bu şartların da değiştirildiği bildirildi. Yapılan açıklamada, “Emekliler, kredili mevduat hesabı (KMH) ya da kredi kartı seçeneklerinden yalnızca birini seçebilecektir. Eşlerden her ikisi de emekli ise ve emekli aylığı alıyorsa promosyon anlaşması yapmak istedikleri bankaya yalnızca iki otomatik ödeme talimatı vermeleri yeterlidir” denildi.

İHA

News Reporter

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir