Cenk Tosun transferinde imzalar atılıyor!

Premier Lig ekiplerinden Everton’a transfer edinmek için gün sayan Cenk Tosun’un bu hafta devlete ait sözleşmeyi imzalaması bekleniyor.

Beşiktaş yönetimiyle görüşüp İngiltere’ye geri dönen Everton Futbol Direktörü Steve Walsh, bu hafta Türkiye’ye tekrar gelerek futbolcuyu Everton’ın kadrosuna dahil edecek.

Şampiyonlar Ligi ve Süper Lig’de yaptığı çıkışla Roma, Valencia, Leipzig gibi Avrupa kulüplerinin yanı sıra Premier Lig ekiplerinin de dikkatini çeken Cenk Tosun, devre arasında Ada’ya gideceği günü bekliyor. Everton Futbol Direktörü Steve Walsh’ın Türkiye’ye gelerek Beşiktaş yönetimiyle yaptığı görüşmenin sonuçlarına tarafından arada çok küçük detaylar kaldı ve bu ayrıntı da bu hafta içerisinde çözülecek. Masaya 20 milyon Pound’luk teklifle oturan Everton yönetimine rağmen, siyah-beyazlılar Cenk için 30 milyon Pound istedi. Taraflar 25 milyon Pound’da (28 milyon Euro) anlaşmaya varırken, Beşiktaş, bir sonraki satıştan da pay olmak istediğini belirtti. Eşiyle birlikte İngiltere’ye tatile giden Cenk Tosun da burada Everton yönetimiyle görüştü ve kendisine yapılan takvim 7,5 milyon Pound’luk teklifi kabul etti.

Walsh bu hafta bitmiş geliyor

Everton Futbol Direktörü Steve Walsh, geçtiğimiz hafta içinde Türkiye’ye gelerek gerekli teklifi sunup sonrasında noel tatili için İngiltere’ye dönmüştü. Everton Teknik Direktörü Sam Allardyce’ın ısrarla istediği golcü oyuncu için bu hafta yeniden İstanbul’a gelecek olan Walsh, Beşiktaş yönetimiyle son görüşmesini yapacak. Beşiktaş’a bu transfer için 25 milyon Pound ödemeyi kabul eden Everton’ın, bir sonraki satıştan da yüzde vermeyi vaat ettiği de biliniyor. Steve Walsh’ın gerekli işlemleri tamamlamasının peşinde Cenk Tosun, Everton’a devlete ait imzayı atacak. Bilhassa Everton taraftarları, Cenk Tosun’un, sezon başında takımdan ayrılan ve Manchester United’a aktarma olan Lukaku’nun boşluğunu dolduracağına inanıyor.

Tarih: 01.01.2018 20:43

News Reporter

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir