BlackBerry Passport Çözümleme

BlackBerry şirketi Passport kod adlı telefonuyla suskunluğunu bozuyor ve bu telefonla yükselişe geçmeyi hedefliyor.

Tasarım
Telefona ilk öncelikle bende önyargılı yaklaştım diye bilirim. Ekranın kare olması alıştığımız telefonlardan ayrı ancak telefonun fotoğraflarını inceleyince gerçektende BlackBerry şirketinin kullanıcılar için en iyi tasarımı yaptığını düşündüm. Belkide kare bir ekranla işlemlerimizi daha kuytu bir şekilde yapabiliriz.

Ekran ve Maddesel Özellikler
Telefonun ekranı alıştığımızdan biraz ayrı olacak bu yüzden telefona önyargıyla yaklaşabilirsiniz.Ekran bize 1:1 görüntü oranı sunarken 1440×1440 piksellik ve 4.5 inç boyutuyla kare bir şekilde tasarlanmış.Bu kare ekran ile BlackBerry Passport öteki telefonlardan bambaşka olmayı bizlere sunuyor.Telefonun boyutlarına gelince 90.3x128x9.3 mm biçiminde boyutlara sahip. Telefonun ağırlığı 196gram.Telefonun çözünürlüğü daha önceki BlackBerry telefonlarından daha üstün.

BlackBerry ile Özdeşleşmiş Klavye
BlackBerry Passport modelinde 10 on noktalı klavyeye ilave olarak fiziksel klavyeyide kullanıcılarına sunuyor.Klavye dokunmatik bir yüzeye sahip ve burada yapılan hareketler ile ekranda bazı işlevleri yönlendirmeyi sağlıyor.Ayrıca BlackBerry Passport QWERTY klavyesiyle geliyor oysa bu klavyede harf ve karekter tuşları bulunmuyor.Harf ve karekter yazmak istediğinizde ise sanal tuşlar devreye giriyor.

Kamera
BlackBerry Passport bizlere 13MP arka kamera ve 2MP ön kamera sunuyor.5x gibi yeniden iddaalı bir dijital yaklaştırma,optik sabirleme sistemi de LED flaşlı kameranın özellikleri aralarında bulunuyor.

Öteki Teknik Özellikler
2.2GHz hızındaki Snapdragon 800,Adreno 330 ve 32GB dahili depolama ile kullanıcılarla buluşacak.BlackBerry Passport 3GB RAM ile gelirken microSD kart desteği sunmakta.Benim gözümde telefonun en dikkat çeken özelliklerinin başında gelen 3450 mAh,lityum-polimer batarya(Diğer BlackBerry telefonlarının arasındaki en iyi batarya kapasitesi).Telefonda 4 çekirdekli işlemci Krait 400 bulunmakta.Akıllı telefon LTE 4G desteğine sahip ve BlackBerry OS 10.3 ile çalışıyor.

Fiyat Politikası
BlackBerry Passport’un çıktığı bazı ülkelerde fiyatlar:
-Kanada – $699
-Fransa – €649
-Almanya – €649
-İngiltere – £529
-ABD – $599

BlackBerry Passport Görselleri:

News Reporter

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir