18 Yaşını Doldurmadan Banka Hesabı Açmak

18 yaşını doldurmadan banka hesabı açmak

Bankalar, kişilerin ekonomik anlamda ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, çeşitli özelliklerde kredi ve kredi kartı ürünleri sunmaktadır. Kişiler, gerek finansal hareketlerini yönetmek, gerekse nakit ihtiyaçlarını karşılamak sebebiyle banka hesabı açmakta ve prosedürlerini gerçekleştirmektedir. Para aktarımleri, kredi kullanımları, kredi kartı ürünleri veya çeşitli ödemelerin yapılabilmesi, hemen her bireyin herhangi bir bankada hesap açmasına nedeniyet vermektedir. Üstelik bu prosedürlerin online olarak veya telefon bankacılığı gibi konforlu bir şekilde yapılması, kişilere oldukça cazip gelmektedir.

Günümüzde hemen her bankanın sunmuş hizmetler, yurt içi ve yurt dışı gibi geniş çerçeveye hitap etmesi, dünyanın hemen her yerinden banka hesabını yönetmeye yardımcı olmaktadır.Son derece gerekli ve önemli olan finansal prosedürlerin yürütülmesi için şüphesiz ki, bir hesap açmak gereklidir. Bu prosedür Ev hanımları, iş adamları, politikacılar veya herhangi bir işçi için oldukça basit olmakla beraber, çeşitli koşulların sağlanması da çok önemlidir. Bunlardan en belirgin olanları ise, nüfus cüzdanı, gelir belgesi gibi evraklar olmaktadır. Peki, hemen hernet ihtiyaç duyduğu bankacılık prosedürleri için 18 yaşını doldurmamış kişilerin hesap açabilmesi mümkün müdür?

18 yaşından ufak banka hesabı

18 yaşını doldurmamış kişiler, birikim yapmak, iş yapmak, burs almak niyetiyle vadesiz hesap açmak talep etmektedir. Bu durum, kişinin aile bireylerinden biriyle bankaya giderek, adına imza atmasıyla mümkün olmaktadır. bankalar arası esneklik gösteren koşullar gereği vadesiz hesap özellikleri parametrelik gösterirken, henüz lise okuyan kişinin de banka hesabı açması olası bir durumdur.

SON BİLGİ: Bu gün bilgi doğruluğu için bütün bankalara gidip sordum ve Garanti Bankası Hariç diğer bankalarda Sadece baba yada anne ile gidilmemesi gerekiyor. Anne Ve Baba Sağ ise ikisininde İmza Atması ŞART.

İş Bankası 18 Yaş Altı Banka Hesabı

İş bankası, 12 ile 18 yaş aralığında olan öğrenciler için son derece üstünlüklı bankamatik kartı sunmaktadır. ilk imza adlı banka hesabını açabilmek için, veliniz ile banka şubesine gitmeniz gereklidir. Belirtilen ilk imza hesabının üstünlükleri,

İlk imza isimli hesabınız süresince herhangi bir işletim ücreti ödenmemektedir.
Türkiye’nin önde gelen bankalarından olması özelliği ile, ATM bulma basitlığı yaşatmaktadır
12 yaş alt limit olarak belirlemiş olup,en düşük yaşta hesap açtıran banka özelliğini taşımaktadır.
Kartınızla yapılan her alış veriş üzerinden maximum puan kazanma şansı yakalamaktadır.
Avantajlar belirtiği gibi sıralanırken, dezüstünlüklar;Online alışveriş hizmeti bulunmamaktadır.
18 yaşını tamamlamış olmanız durumunda, ilk imza özellikli kartınız, normal karta dönüşmekte ve yıllık işletim ücretine tabi tutulmaktadır.

Garanti Bankası 18 Yaş Altı Banka Hesabı

Bankanın belirlemiş olduğu yaş sınırı, 15-25 yaş aralığı olmaktadır. Burada 18 yaşını tamamlamış kişiler, nüfus cüzdanı ile herhangi bir banka şubesinden hesap açtırabilirken, 15 ve 18 yaş aralığında ki tüketiciler, veli ile banka şubesinden hesap açtırabilmektedir. Harçlık hesabı olarak belirtilen hesabın özellikleri,

25 yaşına kadar herhangi bir işletim ücreti ödenmemektedir.
Bonus yapılı bir kart olması sebebiyle, her alışverişte bonus puanlar kazandırmaktadır.
Harçlık hesabı sahibi kendiliğinden Bonus Genç’e üye olur. Bonus Genç kampanyalarından yararlanabilirsiniz.
İnternet üzerinden alış veriş yapılabilmektedir.(mastercard olması nedeniyle)
Velilerin ödeme talimatı vermesi durumunda, her ay derli toplu olarak çocuğunuzun harçlık hesabına haçlık geçmektedir.
Akbank 18 Yaş Altı Banka Hesabı

Akbank EXİ 26 hesabı ile 15 -26 yaş aralığındaki gençlere verdiği bankamatik kartı olmaktadır. Bu banka içinde, 18 yaşını tamamlamış kişiler nüfus cüzdanı ile kendileri hesap açabilirken, 18 yaş altındakiler velisi ile banka şubelerinden hesap açabilmektedir. AkbankEXİ 26 hesabının özellikleri

Axess kart imkânlarından yararlandırmaktadır.
Akbank’ın esi kulübüne özel indirim ve kampanyalardan faydalanabilirsiniz.
Master Card olması nedeniyle, internet alışveriş yapabilirsiniz
Akbank hesap işletim ücreti olarak, yıllık 15 TL saptamaktedir.
Vakıfbank 18 Yaş Altı Banka Hesabı

18 yaş altı kişilere üstünlüklı prosedürler sunan bir diğer banka ise Vakıf Banktır. Banka,sunduğu Vakıfbank Junior hesabı açmak için, veliniz ile banka şubesine gitmeniz yeterlidir. Güvenilir ve en fazla tercih edilen bankalar arasında bulunan vakıf bank junior hesabının sunmuş olduğu ilavetenlıklı özellikleri ise,

Hesap işletim ücreti talep edilmemektedir.
Banka kartı ile ödeme yapılabilen her yerde, bu kartı kullanma yetkisine sahip olmaktasınız.
18 yaşını tamamlamış olmanız durumunda, bu hizmetten muaf olursunuz.
ING Bank 18 Yaş Altı Banka Hesabı

Belirtilen diğer banka kartlarının tersine İN İNAL KART, İNG Bank alt yapısını kullanan ön ödemeli kart olma özelliğini taşımaktadır. PTT,Migros, Tansaş gibi şubelerden 5 TL karşılığında sahip olunan bu karta, şubelerden yükleme yapılabilmektedir. yüklenen paralar sonucunda ise, çevrimiçi alışverişler(inininal.com) de dahil olmak suretiyle master cardın geçerli olduğu her yerde kullanma imkânı sunmaktadır.

Kartın özellikleri,

Herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır.
Banka hesabı açtırmanızagerek kalmadan, PTT, Migros, Tansaş şubelerinden form doldurarak alabilirsiniz.
Karta yüklenen para nakit olarak çekilememektedir.
Karttaki bakiyeden aylık 1 TL kesilmektedir
Tek seferde en az 25 TL yüklemeniz gerekiyor.
Karta yüklenen para, nakit olarak geri çekilememektedir.
İnternet alışverişlerinde kullanabilmek mümkündür.
Türk Ekonomi Bankası 18 Yaş Altı Banka Hesabı

Marifetli Genç Hesap, Marifetli Hesap’ın bir alt ürünü olup 25 yaş ve altı için oluşturulmuş günlük vadeli mevduat özelliklerine sahip bir tasarruf hesabıdır. Bununla beraber banka, 25 yaş ve üzeri kişiler için de marifetli hesap ürünü tasarlanmıştir. Türk ekonomi bankası, marifetli genç hesabı kişilerin yaşına oranla saptamaktedir.

12-15 Yaş aralığında banka hesabı açmak isteyenler:

12-15 yaş aralığında olan çocuklar bu hesaptan yararlanmaktadır. Para yatırmada herhangi bir limit olmayan bu hesap için, günlük hesaplarından maksimum 100 TL/USD/EUR/GBP çekebilmektedir. hesap açılabilmesi için kişinin velisi ile şubeye gitmesi gerekir. bunun haricinde sadece atm. lerde prosedür yapılabilmektedir.

16-17 Yaş aralığında banka hesabı açmak isteyen müşteriler

Bir önceki grupta olduğu gibi prosedür kanalı ATM olarak sınırlandırılmıştır. Para yatırma ve çekme de herhangi bir sınır olmazken, 500.000 TL üst limit mevduata izin verilmektedir.

18-25 Yaş aralığında olan müşteriler için:

Bu gruptaki kişiler 18 yaşını aşmış olacağında prosedürlerini bütün kanallardan yapabileceği gibi, herhangi bir limit de konumlamamıştır.

Ziraat Bankası 18 Yaş Altı Banka Hesabı

18 yaş altı çocukların birikim yapmasını hedefleyen banka, yatırımhesabını büyüyen çocuk fonu olarak değerlendirmektedir. ziraat birikim fon hesabının özellikleri,

Birikim amaçlı olup, orta ve uzun yatırımlar makuldur.
Yaş sınırı olarak 18 ve altı olarak belirlenmişi.
18 yaş altı kişinivelisi, hesap ile prosedür yapma yetkisine sahip olmaktadır.
Fon sahibi kişiler, 18 yaşını tamamladıktan son internet bankacılığında dahil olmak suretiyle prosedür yapma hakkı kazanmaktadır.
Büyüyen Çocuklara Yönelik Fon’un ilk giriş tarihinden itibaren 2 tam yıl geçmeden fona iade edilmesi durumunda, satış tutarı üzerinden %2 komisyon nettisi yapılmaktadır.

News Reporter

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir